رژیم یک بالرین حرفه ای

رژیم بالرین ها و فرم های بدنی و چگونگی انجام و چالش مادر شدن یک بالرین

رژیم بالرین

رژیم یک بالرین حرفه ای

 

درست است که رقصندگان رژیم غذایی بسیار محدودی دارند. آنها برای حفظ تناسب اندام و لاغر شدن باید از مقدار زیادی غذا و میان وعده صرف نظر کنند. به عنوان مثال ، یک رقاص باله هرگز نمک مصرف نمی کند. یا مثلاً فقط صبحانه غلات  میخورد. آووکادو ، سبزیجات و دانه های روغنی طبیعی مانند دانه ها بیشترین مصرف را در بین بالرین ها دارند.

اما این بدان معنا نیست که یک بالرین هرگز پنکیک پنیر نمی خورد. آنها از مواد چاق کننده مانند نوتلا چشم پوشی می کنند.

رقاصان باله معمولاً قهوه نمی نوشند ، آرد ، گوشت ، لبنیات ، تخم مرغ و شکر نمی خورند و تمرکز همه آنها روی میوه ها ، سبزیجات و غلات است. برخی از آنها که بسیار محدود هستند ، موز و گوجه فرنگی را کاملا از رژیم غذایی خود حذف کرده اند.

شاید عجیب باشد که بدانید این رقصندگان با تمام محدودیت های غذایی که در زندگی دارند ، 7 روز قبل از اجرا در برخی از اجراهای خود مانند “دریاچه قو” روزه می گیرند.

البته آنها همچنین گاهی اوقات برای سرگرمی چیپس ، آجیل ، پنیر ، شیرینی و کیک می خورند. اما این به ندرت اتفاق می افتد.

 

فرم‌های بدنی موردنیاز

فرم های بدنی

 

یکی از مهمترین “مشخصات فنی” باله قدرت کششی پاها است. این ویژگی را می توان با تمرین و پشتکار بدست آورد ، اما تنها در صورتی که آناتومی بدن از آمادگی و زیر ساخت های لازم برخوردار باشد.

 

قد بیشتر بالرین ها 160-170 سانتی متر است. وزن بدن مناسب شما باید 40 تا 70 کیلوگرم باشد. این به وزن عضلات و استخوان ها بستگی دارد. اما باید بدانید که لاغر بودن به معنای ضعیف بودن رقصنده ها نیست. آنها از قدرت بدنی بالایی برخوردار هستند.

ارتفاع پاهای رقصندگان نیز بسیار مهم است. این یک خطا نیست و کاملاً درست است. شاخص ساق پا باید 49 تا 52٪ باشد: برای تعیین این درصد ، باید قد بدن نشسته را بر قد کل بدن تقسیم کنید و در 100٪ ضرب کنید.

ورزش باله را چگونه انجام میدهند ؟

 

فرم بدن ، تناسب اندام ، قدرت ، تعادل ، احساس و انعطاف پذیری از ویژگی های بارز این رشته است. برای انجام این تمرین ، تمام اعضای بدن درگیر هستند و تمرکز مهمترین نیاز برای انجام تمرینات و تکنیک ها است. برای ارتقاع سبک های این رشته ، معمولاً ترکیبی از حرکات ، تکنیک ها و تمرین های سنتی و بومی از کشورهای مختلف منتقل یا ادغام و ترکیب می شود.

سبک ها تنوع تکنیک ها و تکنیک های این ورزش باعث ظهور سبک های مختلف شده است. ظهور سبک ها ، مراحل و درجات مختلف این رشته باعث شده است که آزمایشات و معاینات برای تعیین سطح فعالیت هر ورزشکار در نظر گرفته شود.

 انجمن ها و سازمان های مختلفی که متولی این رشته در کشورهای خود هستند ، متناسب با مراحل و تکنیک های آموزش داده شده ، امتحانات خود را انجام می دهند و ضمن اعطای گواهینامه ها و مجوزهای مربوطه ، به دانشجویان پذیرفته شده اجازه می دهند تا تمرینات و فنون را در سطوح بالاتر انجام دهند. کلیه ورزشکاران و دانشجویان پس از گذراندن و فراگیری تمرینات و تکنیک های مرحله پایین تر و قبولی در آزمون مربوط به آن مرحله ، باید وارد مراحل بالاتر شوند. مراحل این دوره شامل مراحل مقدماتی ، مقدماتی و مراحل یک تا هشت است.

چالش مادر شدن یک بالرین

مادر شدن

 

مادر بودن برای یک رقاص باله کار ساده ای نیست. شما نمی توانید مادر باشید و همزمان وزن خود را زیر 50 یا 60 کیلوگرم نگه دارید. برای مادر بودن به تغذیه ویژه ای احتیاج دارد و باله های آن محدودیت غذایی بسیار بالایی دارند. اما یک رقاص می تواند به طور موقت تمرین را متوقف کند ، مادر شود و وقتی فرزندش کمی بزرگتر شد به صحنه برگردد.

البته برخی از بالرین های موفق باله و مادری را در مقابل یکدیگر نمی بینند و همزمان با اجرای باله ، آنها باردار شده و به دنیا می آیند.

آموزش رقص باله

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *