تجهیزات باله

تجهیزات و آموزش باله و قواعد پرش

تجهیزات باله

تجهیزات باله

آیا تا به حال فکر کرده اید که چطور بالرین ها روی نوک انگشتان می ایستند ، به راحتی می چرخند و می رقصند؟ اگر این سئوال شما هم است ، تصویر زیر را بررسی کنید! باله ، مانند هر ورزش ، به تجهیزات خاص خود نیاز دارد که می تواند لباس باله ، کفش مخصوص ، ساق بلند ، جوراب و … باشد. لباس های باله به طور کلی برای آزادی عمل در رقصنده ها طراحی شده اند. لباس های ویژه زنانه معمولاً دامن های چند لایه ای دارند که بسیار سبک بوده و گاه با تور نیز پوشانده می شوند. علاوه بر این ، پیراهن های مردانه و شلوارهای خاص از طراحی خاصی برخوردار بوده و رقاصان با جنسیت سبک را به همراه دارند. علاوه بر لباس های باله ، یکی از مهمترین لوازم جانبی کفش های مخصوص است که اگر درست انتخاب نشود ، برای رقصنده مضر است و می تواند زیبایی رقص او را تحت تأثیر قرار دهد. کفش های باله بسیار سبک هستند و از چرم ، ساتن یا بوم ساخته شده اند تا انعطاف پذیری و راحتی لازم برای رقصنده را داشته باشند. یکی از مهمترین کفشهایی که همیشه در این رقص مورد توجه قرار گرفته است ، کفشهای PointeShoes است. این کفش یک رقص باله چوبی است و از ساتن پوشیده شده است. رقصندگان از آن برای ایستادن روی نوک انگشتان و رقصیدن استفاده می کنند. این کفش مخصوص افراد حرفه ای است که کنترل کامل حرکات خود را دارند و حرکات را با سهولت انجام می دهند.

Positions

پوزیسیون در باله

وقتی یادگیری باله را شروع می کنید ، یکی از اولین چیزهایی که یاد می گیرید پنج وضعیت باله است. پنج حالت اساسی باله مهم هستند زیرا هر حرکت پایه باله با این پنج موقعیت و در یکی از این موقعیت ها آغاز می شود و پایان می یابد.

دمی پلیه

 

نشسته ، زانوها را خم می کنیم تا با پا لوزی درست کنیم تا پاها از زمین جدا نشوند. و پشت باید کاملاً صاف باشد ، باسن نباید به عقب حرکت کند.

گرند پلیه

نشست بزرگ، بعد از پا زدن روی دم ، به آرامی پایین می آییم و پاشنه ها را رها می کنیم تا کم کم از زمین جدا شوند و هرچه به زمین نزدیکتر شویم ، ران ها بیشتر یک خط افقی ایجاد می کنند.

 

پز راست: اگر پای راست جلو باشد ، پز چپ برعکس است

پز 1:

پاشنه ها به هم فشرده می شوند ، زانوها بیرون است و دست ها جلوی سینه خم می شوند.

 

پز 2

پاها به اندازه عرض شانه از هم جدا اما در یک جهت (پاها در حالت دم) قرار دارند و بازوها گسترش یافته و به سمت چپ می روند

 پز 3

پاشنه پای راست بین انگشت شست و پاشنه پای چپ قرار گرفته و پاها تا حد ممکن به هم نزدیک شده اند ، دست راست باز و دست چپ بالای سر قرار دارد.

پز 4

پاشنه پای راست از انگشت پای راست به طول یک پا است و دست راست در جلوی سینه و دست چپ بالای سر قرار دارد.

پز 5

ساق پای پز4 را می بندیم. پاها باید کاملاً به هم متصل شوند و پای راست باید پای چپ را کاملاً بپوشاند و دست باید بالای سر باشد.

 

قوانین پرش

 

همه پرش ها از یک موقعیت شروع می شوند و در همان موقعیت ها به پایان می رسند

 دمی پلیه میریم و بعد میپریم.

هنگام پریدن باید بدن را کاملاً بلند کرده و زانوها را صاف قرار دهید.

هنگام بازگشت ، روی نوک پا می ایستیم و سپس پاشنه پا را روی زمین می گذاریم.

آموزش رقص باله

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *